W krainie aniołów

"Anioły prowadzą na Drugi Brzeg przez chybotliwą kładkę. Tą kładką jest ból, gasnące oczy, tęsknota za światłem, ciepłem najbliższych. Otulają bielą skrzydeł i nadziejami, jakby wprowadzały w sen nieprześniony.

Powracają jeszcze w snach. Wtedy są jak z makatki kolorowej przywołani, beztroscy, w dziecięcej aurze zabawy. Towarzyszy zatroskanie, które zostało im powierzone. Aniołowie bezcieleśni a jednocześnie tak biscy ludzkiej naturze, czuli na ból i bezradność, na potknięcia, które towarzyszą ludzkim krokom. Kładka i aniołowie nad rwącym strumieniem-pozostają niegasnącą nadzieją.

W wierszach dzieci, których dotyka ból, niewytłumaczalny, nieodgadniony w wyrokach Najwyższego; ból który odbiera czułość i drętwotą napełnia, wywołuje przy tym łaskę rozpoznania ciepła i rozmowy serca. Tylko dobroć miłosierna jest w stanie poprowadzić ku horyzontom nadziei.

Wzruszające są wiersze, z ukrytymi tęsknotami wędrujące ku nieznanym brzegom wypełnionym światłem serca. Dziecięcość przenika eschatologiczna przestrzeń, w niej darowane chwile przeżywane najintensywniej jak tylko ludzka natura potrafi.

Aniołowie zawsze są w pobliżu."

Jan Leończuk


Zespół redakcyjny: Zofia Olek-Redlarska, Beata Krzesińska-Żach
Miejsce wydania: Białystok
Wydawnictwo: "Prymat"
Rok wydania: 2011
Ilustracje: Maria Olek-Sękowska
ISBN: 978-83-7657-094-5


© 2015 Zofia Olek-Redlarska